10. a 11. 6. 2013 - významná životní událost Calypso

07.08.2021

Byly to krásné dny, třebaže pršelo a doslova lilo jako z konve...

V sobotu 8. června jsme byli na oslavách 50. narozenin Marcely, což byla úžasná událost v krásném prostředí Valašské Bystřice. Díky, Marci, bylo fajn :-)

V neděli 9. června jsme vyrazily, já Calypso a moje panička, naším starým autíčkem na dalekou cestu do Polska do Poznaně. Cesta byla náročná pro nás obě. Bylo horko, slunce pražilo, všude moc lidí a aut. Taky nějaké uzávěry, ale panička si poradila. Velmi pěkný zážitek jsem měla z proběhnutí na obrovské louce mezi lesy a rybníky za Katowicemi. Byla jsem nadmíru spokojená i s pamlsky z Marceliny oslavy, protože byly moc mňam.

Po dlouhé cestě (asi po 6 hodinách) a ubytování v Zgierzi za Poznaní jsme se s paničkou prošly městem, poseděly na náměstíčku, podívaly se hotel do průmyslové zóny a šly jsme spát. V pondělí měl přijet můj nápadník - Allegro, alias Igorek. Přijel až večer, ale mně to nevadilo, protože pršelo, bylo chladno a věude kolem mokro. Já se prospala, odpočinula a večer už jsem byla s ním. Láska na první pohled a první očichání.

To bylo radosti, Igorek byl moc pěkný a statný pes, plný energie a tak nám to paničky dopřály, byli jsme jeden pes. A granule i voda byly naše společné. Ani se mi nechtělo jít spát . Ale ráno jsme se zase potkali, bylo to nádherné. Jak mě krásně štipkal a jemně kousal do nožičky a já ho provokovala a ňafala ho do čumáčku. Moje první velká psí láska. A snad to dopadlo dobře. Budu mít mrňata, jak říká panička, štěndy, či pinčulínky, či pinčátka, či mimča. Jak kdo chce.

Cesta domů byla pro mě o ničem. Venku lilo jako z konve, stěrače to ani nestíhaly stírat, skoro celé Polsko. Až jsme přejeli hraniční čáru, udělalo se hezky a cesta domů byla moc příjemná, sluníčko, čistý a voňavý vzduch. A já spala a spala a spala. No a aby panička neřekla, že o ní nic nepíšu, tak taky spala a a spala a spala a pak šla práce ...