O nás

Chovatelská stanice Red & Wal vznikla v roce 2012. 

Jak to začalo?

Na podzim roku 2010 nám odešel do psího nebe Ferda, malý knírač pepř a sůl, který byl 10 let naším parťákem. Krátce nato nás opustil i milovaný přítel a na mě dolehla samota. Začala jsem hledat plemeno, které by mi vyhovovalo a nemělo příliš velké požadavky na údržbu srsti. 

Prvotní volbou byl dobrman, ale velikost mi nevyhovovala. Dcera náhodou našla informace o plemeni německý pinč. Černá s pálením, pes, to byly mé základní požadavky. Ano, ale najít chovatelskou stanici a psy s průkazem původu byl pro mě trochu oříšek. Nikde nebyl pes, natož černý s pálením. Prostě nedostatkové zboží. 

V chovatelské stanici Čertovo kopýtko v Tetíně  nedaleko Berouna měli štěňátka, ale volná byla poslední fena v červené barvě. Po krátkém rozmýšlení a váhání jsem si pro ni jela. Tedy zcela pravý opak toho, co jsem plánovala. Ale nelituji a jsem ráda, že mi chovatelka doporučila právě ji. A zamilovala jsem se do červené holky. 

Začala jsem jezdit a poznávat svět výstav a práci kolem výchovy takové čipery a nezbedy, jakou Calypso byla. Měly jsme silnou konkurenci, ale  zvládly jsme toho hodně. Titul Mezinárodního výstavního šampiona C.I.B. o tom svědčí.  

Pak přišlo rozhodnutí. Budeme mít štěňátka. A tady začíná existence mojí chovatelské stanice. 

Název se skládá ze zkratek RED - červená barva pinče, WAL - zkratka pro označení regionu WALLACHIA, odkud pocházejí původní obyvatelé Valaši. 

Po čase se chov rozšířil o fenu trpasličího pinče Maat FG z Iru, protože jsem se zamilovala i do těchto malých potvůrek plných energie a lásky. 

Calypso po zdravotních problémech již nemohla mít další vrhy štěňata, proto jsem zvolila třetí volbou fenu Belly Ruby AiJo Set Bohemicus, s ní absolvovala spoustu výstav, úspěchů a také uskutečnila k dnešnímu dni tři vrhy štěňat.

A v roce 2020 moje volba padla i na černou perlu ze Srbska a trpasličí pinč černý s pálením Sky Larra von Masterhof doplnila naši smečku o poslední dnes již uchovněnou fenu. 

Smečka žije během chladnější poloviny roku v bytě, druhou polovinu roku žije na blízké zahradě, kde má velký prostor pro pohyb, svoje záliby v hrabání, norování a lovu hlodavců. O všechny se společně se mnou stará ještě moje maminka, pro kterou se staly také impulzem k překonání těžkých chvil. 

Plány

Calypso - bohužel je již za duhovým mostem. Zemřela 12.05.2023

Maat FG - po třech vrzích již neplánuji další štěňata, věk 9 let

Belly Ruby AiJo - výstavy již neplánujeme, plánujeme poslední vrh F štěňat na jaře roku 2023, věk 8 let

Sky Larra von Masterhof - výstavy, získání titulů Český a Slovenský šampion krásy, vrh F  štěňat na jaře 2024, věk 4 roky, získání titulu Mezinárodní šampion C.I.B, získání dalších titulů ze zemí např. Srbsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko aj. dle možností

Royal Love Elba Padija - plánovaná koupě fenky trpasličího pinče červenohnědého nar. 17.11.2023 ?

Splněné cíle

Calypso - C.I.B., vrh A

Maat FG - Český šampion, vrh A, B, C

Belly Ruby AiJo - C.I.B., vrh B, C, D, E, F 

Sky Larra - absolvování prvních výstav, titul Slovenký šampion krásy (2021), vrh štěňat - D (23.říjen 2021), Šampion ČMKU (2021), vzh štěňat E 2022